Batiskafa “Titāns” bojāeja: zinātnieki pastāstīja, kas noticis ar cilvēku ķermeņiem

“Titānika” dziļumā lielu plēsoņu nav, tāpēc batiskafā “Titāns” bojāgājušo ķermeņi saglabāsies vairākas nedēļas, ķermeņu atliekas “izžūs” sālsūdenī, stāsta Lomonosova Maskavas Valsts universitātes Okeanoloģijas katedras vecākais lektors Sergejs Muhametovs.

Zem ūdens mirušo ķermeņi … izžūs

“Es domāju, ka ir diezgan reāli atrast ķermeņu atliekas, tie saglabāsies vairākas nedēļas,” sacīja Muhametovs.

Eksperts atzīmēja, ka dziļumā, kur atrodas “Titānika” atlūzas (apmēram 3,8 kilometri), nav lielu plēsēju, tostarp haizivju, kas varētu sabojāt ķermeņus.

 

“Vienīgais, caur ādu izies viss mitrums, tas nozīmē, ka ķermeņi izžūs,” piebilda okeanologs.

Eksperts skaidroja, ka tie uzbriest saldūdenī, bet okeānā mitrums, gluži pretēji, atstāj ķermeni. Ziemeļatlantijas vidējais sāļums ir 35,5 promiles, kas ir lielākā sāļūdens platība uz planētas.

Kā medijiem skaidroja Krievijas Ģeogrāfijas biedrības Zemūdens pētījumu centra izpilddirektors, dziļjūras transportlīdzekļu pilots Sergejs Fokins, pastāv iespēja atrast un izcelt virszemē aizgājējus.

Lasi vēl: Apkaisīju skudru pūžņus ar vienkāršu līdzekli un devos gulēt. Neticami, bet nākamajā rītā viņas bija jau prom!

Lasi arī: Melnā josla: kuras zodiaka zīmes var zaudēt gandrīz visu 2023. gada jūlijā

“Katri 10 metri ūdens rada vienas atmosfēras spiedienu. Dodoties 3800 metru dziļumā, kur atrodas “Titāniks”, spiediens tur ir aptuveni 380 atmosfēras. Tas ir milzīgs spiediens, kas burtiski sasmalcina visu, kas nav pietiekami stiprs, lai izturēt šādu spēku,” saka Fokins.

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

COMMENTS

Leave a Comment